Jak zbudować stronę www, która przyciągnie klienta?

Pamiętamy zapewne czasy, gdy poszukując informacji na temat danej firmy wertowaliśmy książki telefoniczne, gazety, czy pytaliśmy znajomych. Czasy te bezpowrotnie minęły. Dzisiaj niemal każdy poszukujący stomatologa, firmy budowlanej, stolarza, czy weterynarza zagląda najpierw do internetu. Tu, za pomocą odpowiedniego hasła wpisanego do wyszukiwarki internetowej uzyskuje dostęp do listy witryn firm pasujących do jego zapytania. W tym momencie rozpoczyna się proces selekcji. O ile klient nie miał jeszcze sprecyzowanego przedsiębiorstwa, któremu powierzy wykonanie usługi, czy zakupi towar, to według badań obejrzy nawet około dziesięciu różnych stron www, zanim dokona wyboru. To właśnie dlatego odpowiednia strona firmy jest tak ważna.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga potencjalnego klienta jest nienaganny, wręcz bardzo atrakcyjny wygląd strony. Nie oznacza to wielobarwnych niczym tęcza i pstrokatych elementów uderzających po oczach, ale przyjemny dla oka i przejrzysty design strony www. Koniecznie skupmy się także na łatwym i szybkim dostępie do informacji. Na pierwszy plan niech wyjdą informacje o ofercie firmy oraz jej dane kontaktowe. Pozostałe tematy traktujmy jako dodatki i nie skupiajmy na nich tak dużej uwagi. Sprawą drugorzędną są funkcje, jakie swoim Klientom oferuje firma za pomocą witryny internetowej. Przydatne okazują się tutaj takie funkcjonalności, jak możliwość założenia indywidualnego konta, składanie zamówienia przez stronę i późniejsze jego śledzenie.

Zapamiętajmy, że strona www jest wizytówką firmy, która coraz częściej staje się pierwszym materiałem informacyjnym potencjalnego Klienta. Nie oszczędzajmy na tym środku promocji, a możemy liczyć na szybki zwrot inwestycji.


Zobacz wszystkie artykuły!

BiznesCenter.com.pl - Twoja firma w Internecie       strona główna | dodaj firmę | kontakt | logowanie | regulamin | mapa serwisu